“What If?” -
ERASMUS+ ühendab inimesed kogu eluks

Noorsootöötajate koolitus Rumeenias 7.-15.detsembril 2016


Viimsi Noortekeskuste juhataja Annika ja Randvere Noortekeskuse noorsootöötaja Kaire osalesid eelmise aasta lõpul Rumeenias Erasmus+ toel toimunud koolitusel, et õppida ja jagada kogemusi rahvusvaheliste projektide korraldamisel riskide ennetamist ja nendega toimetulemist. Koolitusel osales 40 inimest kokku 16 riigist väga erinevate kogemustega ning erinevatest organisatsioonidest, mis kõik noorte ja noorsootööga seotud.


Koolituse eesmärk oli analüüsida projekti planeerimise käigus kõiki tegevusi küsides “What If…?” ehk “Aga kui…?” ning leida vastused ja lahendused ehk plaan B ja plaan C. Vajadusel ka plaan D. Meie kui algajate jaoks oli kogemus väga väärtuslik, kuna koolitusmeeskonnas oli mitu väga suurte Erasmus+ projektide kogemustega inimest. Võimalike riskide leidmine ja analüüs avardas väga meie silmaringi ning selgus, et lisaks negatiivsetele riskidele on olemas ka palju positiivseid riske, mis tugevalt mõjutavad projektides osalejate elu. Riske ei hakka siinkohal üles loetlema, sest neid võib olla kümneid või isegi sadu, olenevalt teemast ja tegevuskohast.

 
Enamus noorsootöötajaid ja projektide korraldajaid ilmselt tegelevad riskidega ja paljud teevad seda märkamatult ehk ei teadvusta seda endale. Toimunud koolitusel ka tundsime ning tunnistasime seda kuid mõistsime siiski, et riskide ennetamine muudab projekti kvaliteeti ning aitab korraldajat oluliselt. Samuti mõistsime, et koolitusel kasutatud riskide hindamise metoodika pole vajalik vaid rahvusvaheliste projektide puhul, vaid ka kohalike ja pisemate tegevuste korral väga vajalik.
 

Koolituse korraldaja oli pikaajalise kogemusega Erasmus+ projektide korraldaja, kes korraldab igal aastal 6-7 Erasmus+ projekti: noortevahetusi, koolitusi, seminare ning kellel on tohutu partnerite võrgustik üle Euroopa. Ka meie koolitusel olid osalejad väga huvitavatest paikadest, peamsielt endistest NSVLiidu või Jugoslaavia riikidest, sarnase tausta ja suurepärase teineteisemõistmisega.

 
 

Hea atmosfäär grupis tekkis teadlikust grupimetoodikast, mis meie eestlaste jaoks oli veidi võõras: kõikidest tegevusteks segati gruppe ja riike ning töörühmad olid korraldajate poolt seatud saavutamaks mitmekesisust ning samas võrdsust. Samuti oli meie jaoks võõras, et majutuseks olid ka erinevad rahvused segamini aetud. See loomulikult suurendas ka kiiremat sulandumist ja omavahelist suhtlemist ja pidev inimeste “segamine” aitas väga palju kaasa hea grupi loomisele. Lisaks ühised tegevused nii majas sees kui majast väljas, matk, maastikukunst, ekskursioonid, meeskonnamängud jms. Loomulikult rahvusvahelised õhtud, mis on rahvusvaheliste kohtumiste juurde kuuluv must-be ehk selle loomulik osa.Selle kõige tulemusena tekkinud suhted, saadud kontaktid ning kogemused on väärtuslikud ja viivad edasi järgmiste kohtumiste ja kootöödeni. Viimsi on hetkel seotud juba 2 koolitusel olnud organisatsiooniga edasise koostöö teostamiseks. Nagu ka koolitusel leitud üks suurim positiivne risk: Erasmus+ seob inimesed kogu eluks ehk Erasmus+ Connecting people for life!

Annika Orgus
Viimsi Noortekeskuste juhataja  

Uudised ja teated

Viimsi Huvikeskus osales Eesti Tantsib väljakutses! (24.05.2018)

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsub Koolitants koos ERR-i ja Eesti tantsuagentuuriga kõiki osalema tantsuväljakutses Eesti Tantsib. Viimsi Huvikeskus võttis väljakutse rõõmuga vastu.

Loe lähemalt
Uudiste arhiiv

Kontakt

Telefon: (+372) 602 8838
E-mail: viimsi@huvikeskus.ee

Zone Counter