Külalisetendused Viimsi Huvikeskuses

17.01.2017

Uus aasta toob Viimsi Huvikeskuse lavale taas erižanrilisi tipplavastusi. Jaanuaris ja veebruaris jõuavad vaatajate ette Kuressaare Linnateatri krimikomöödia „Hüpnoos“ (21.01), Ugala Teatri muusikaline noortelavastus „Moraal“ (24.01), Vana Baskini Teatri menutükk „Kõik meestest“ (4.02) ja Rakvere Teatri draama „Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale“ (17.02).

Nii jaanuaris kui veebruaris on huvikeskuse teatrikavas kaks lavastust. Esimene neist on maiuspala kriminaalsete komöödiate austajatele. Tegemist on Kuressaare Linnateatri publiku ühe viimase aja lemmiklavastusega „Hüpnoos“. Inglase David Tristrami põnevikku on koosluses nauditava dialoogiga kuhjatud hulk ootamatuid süžeepöördeid. Näitemäng on nii haarav, et vaatajad on vaheajal valmis kihla vedama, kuidas sündmustik teises vaatuses edasi areneb. Suurepäraste osatäitmistega hiilgavad hüpnotisööri rollis Lauri Saatpalu, peenetundelise politseinikuna Allan Noormets ning raha- ja meestehimus pangadirektrissina Triinu Meriste.

Teine jaanuarikuu lavastus on suunatud puberteedieas noortele ja neid ümbritsevatele täiskasvanutele. Ugala Teatri kõmuline muusikaline lavastus “Moraal“ heidab humoorika pilgu teismeliste ajusagarate vahele, püüdes aru saada, milline siis ikkagi on see “päris teismeline”. Kas teismeline ollakse siis, kui oled mässumeelne, trotslik, konfliktne, oma identiteeti otsiv, segane? Või kui sa oled ülbe, laisk, ahne, vastik, kiimas ja armukade?Vaevalt!
Tänapäeva teismeliste puhul on kõige iseloomulikum, et ühist nimetajat ei ole.
Selles lavastuses ei aeta ümmargust juttu. Siin öeldakse otse, tehakse puust ja punaseks ja räägitakse asjadest nii, nagu need on. Kokku ei hoita vägisõnade, kostüümivahetuste ega muusikaliste numbrite poolest. Kõike on palju ja üle võlli. Laval on kaks näitlejat – Adeele Sepp ja Rait Õunapuu – kes toovad vaatajateni üle 30 rolli. Lavastus „Moraal“ pole soovitatav alla 14- aastastele vaatajatele.

Ka veebruarikuu etendused on täiesti eriilmelised. 4. veebruaril tuleb külla Vana Baskini Teater vaimuka komöödiaga „Kõik meestest“. Ka selles lavastuses on naljaga pooleks öeldult tegemist näitlejate kokkuhoiuga. Ühtekokku viisteist tegelaskuju tuleb ära mängida kõigest kolmel näitlejal, kelleks on Tarvo Krall, Raivo Mets ja Janek Sarapson. Eluline, lõbus ja ootamatuid üllatusi pakkuv näidend avab kaasaegseid mehetüüpe - millised nad on, kuidas elavad, millest mõtlevad, millised küsimused ja probleemid neid huvitavad? See on lugu meheks olemisest, mis toob vaataja suule muheda naeratuse.

            Hoopis teistsugune meeleolu valdab publikut aga Rakvere Teatri läbi aegade ühes paremas etenduses „Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale“. Kümne aasta jooksul on „Oscarit ja Roosamammat“ mängitud 254-l korral täissaalidele igas Eestimaa nurgas. Ka Viimsis juba korra käinud lavastuse viimane etendus on tegelikult juba olnud. Ainult üheks korraks võetakse see mängukavva tagasi koostöös raskete haigetega tegeleva MTÜ-ga Pallium.

Lugu räägib 10-aastasest Oscarist, kes on nii haige, et tema kehal on jõudu vaid loetud päevadeks. Tema viimaste elupäevade päikeseks on haiglaõest haldjas Roosamamma. Kui Oscaril on jäänud elada jäänud kõigest kaksteist päeva, käivitab Roosamamma mängu läbida iga päevaga kümme aastat. Tänu sellele saab kümneaastane poiss olla pubekas, armunu, abielluda oma esimese ja ainsa armastusega, elada üle keskeakriisi ning väärikalt vananeda. See on elumäng Üllar Saaremäe ja Ines Aru lummavas esituses. „Kui näitlejad kummardavad, on publiku aplausi sees veel üks aplaus – vaatega üles.“

 

Kõigile etendustele saab pileteid broneerida aadressil viimsi@huvikeskus.ee või osta Viimsi Huvikeskuse kontorist kolmapäeviti 10.00 – 19.00. Piletid on müügil ka Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides.

 

Meeldivaid teatrielamusi!

Uudiste arhiiv

Uudised ja teated

Viimsi Huvikeskus osales Eesti Tantsib väljakutses! (24.05.2018)

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsub Koolitants koos ERR-i ja Eesti tantsuagentuuriga kõiki osalema tantsuväljakutses Eesti Tantsib. Viimsi Huvikeskus võttis väljakutse rõõmuga vastu.

Loe lähemalt
Uudiste arhiiv

Kontakt

Telefon: (+372) 602 8838
E-mail: viimsi@huvikeskus.ee

Zone Counter