27. novembril Vana Baskini Teater "Petised"

20.11.2015

Mängivad: Anne Paluver, Marika Korolev, Kärt Reemann, Raivo Rüütel ja Janek Sarapson

 USA dramaturgi John Patricku nimi on „Vanalinnastuudio“ ja „Vana Baskini Teatri“ publikule eeldatavasti päris tuttav. Esimene kohtumine selle üliviljaka näitekirjanikuga oli juba 1983. aastal, kui Roman Baskin lavastas noores „Vanalinna Stuudios“ tema sõjakomöödia „Grupipilt“ (The Hasty Heart). Seejärel tuli pikem vahe, kuni Vello Janson lavastas 2008. aastal juba „Vana Baskini Teatris“ John Patricku komöödia „Opal otsib meest“ (Opal`s Husband) ja aasta hiljem lavastas Ivo Eensalu suurmeistri võrratu komöödia „Hullem kui Hollywoodis“ (A Bad Year for Tomatoes) Helgi Salloga peaosas. Ühtekokku on John Patrick kirjutanud ligemale sada teatriteost, enamikus komöödiad. Lisaks sellele kas üksi või kellegagi kahasse mitukümmend filmistsenaariumi ja mõned telelavastused. John Patrick sündis 1905. aastal ja suri 1995. 

John Patricku komöödia „Petised“ (Cheating Cheaters) alapealkirjaks võiks olla „Petised omavahel“, kuna selles kelmikomöödias ei ole ainsatki tegelast, kes ei oleks suuremal või vähemal määral kelm. Vanasõna ütleb, et hunt hunti ei murra, kuid aeg on näidanud, et inimeste juures see vanasõna ei kehti. Enamasti leiavad inimesed enda alatule käitumisele õigustusi, nii ka siin - KUI RIIK PETAB MEID, SIIS MEIE VÕIME RIIKI PETTA! 


Pileti hind15/13 eur (soodushind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele) 

Piletite broneerimine telefonil 6028838 või e-mailil viimsi@huvikeskus.ee

Uudiste arhiiv

Uudised ja teated

Viimsi Huvikeskus osales Eesti Tantsib väljakutses! (24.05.2018)

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsub Koolitants koos ERR-i ja Eesti tantsuagentuuriga kõiki osalema tantsuväljakutses Eesti Tantsib. Viimsi Huvikeskus võttis väljakutse rõõmuga vastu.

Loe lähemalt
Uudiste arhiiv

Kontakt

Telefon: (+372) 602 8838
E-mail: viimsi@huvikeskus.ee

Zone Counter